Aktualności

Festiwal strzelecki Wrocławianek !

• autor: juniorkiazs, 2014-04-20 00:29

"MAPETY" SHOW !

Wynikiem 0:4 zakończyło się spotkanie 11. kolejki II Ligi Kobiet grupy śląskiej pomiędzy UKS Tygryskami Świętochłowice a KS AZS SMS II Junior Wrocław. Nasze zawodniczki pokazały dziś solidny futbol i pewnie wygrały, rehabilitując się za porażkę w poprzedniej kolejce. Aż trzema trafieniami dla wrocławskiej drużyny popisała się Anita Turkiewicz.

Zawodniczki KS AZS SMS II Junior Wrocław podejmowały na wyjeździe UKS Tygryski Świętochłowice. Był to ważny mecz dla jednej i drugiej drużyny, ponieważ obydwie ekipy walczyły o pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Mecz toczył się praktycznie do jednej bramki. Azetesiaczki szybko pokazały na co je stać i pewnie ograły swojego rywala, jednak sam początek meczu nie wskazywał na taki obrót sytuacji, bowiem już w 1. minucie spotkania zagotowało się pod bramką strzeżoną przez Aleksandrę Brzezinę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki wpakowała zawodniczka rywalek, jednak gol nie został uznany, ponieważ znajdowała się ona na pozycji spalonej. Podopieczne Damiana Rynio szybko odpowiedziały. W 3 minucie spotkania po dobrym podaniu Joanny Olszewskiej i błędzie obrony zawodniczek UKS Tygryski Świętochłowice na pozycji "sam na sam" znalazła się Anita Turkiewicz i pięknym lobem pokonała bramkarkę rywalek. Odpowiedź azetesiaczek okazała się zabójcza dla drużyny przeciwnej. Zawodniczki KS AZS SMS II Junior Wrocław uspokoiły grę i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, stwarzając sobie coraz więcej sytuacji na podwyższenie wyniku. W 12 minucie Joanna Zalwowska zagroziła bramce rywalek. Po dograniu piłki od Joanny Olszewskiej urwała się lewym skrzydłem i dośrodkowała piłkę w pole karne, jednak w ostatniej chwili rywalki oddaliły zagrożenie wybijając futbolówkę. Azetesiaczki coraz pewniej i śmielej atakowały. W 14 minucie ponownie Joanna Olszewska zagrała prostopadłą piłkę w kierunku Anity Turkiewicz, jednak bramkarka UKS Tygryski Świętochłowice okazała się minimalnie szybsza od wrocławianki. Trzy minuty później po dobrej akcji swojego szczęścia próbowała Joanna Olszewska uderzając zza pola karnego. Piłka minęła jednak prawy słupek bramki rywalek. W 18 minucie prawym skrzydłem ruszyła Kamila Czudecka, która minęła kilka zawodniczek, jednak w ostatniej chwili jej dośrodkowanie zostało zatrzymane. Azetesiaczki wyraźnie narzuciły swój styl gry i nie pozwalały rywalkom wyjść z własnej strefy obronnej. W 20 minucie zza pola karnego uderzała Małgorzata Grec, jednak jej strzał został sparowany na rzut rożny. Do piłki podeszła Joanna Olszewska i po dobrym wrzuceniu piłki w pole karne, nie wiele zabrakło aby azetesiaczki podwyższyły wynik spotkania na 2:0. Zawodniczki KS AZS SMS II Junior Wrocław nie dawały dojść do słowa rywalkom. Na szczególną pochwałę w tym spotkaniu zasługuje defensywa Wrocławianek, która popełniała mało błędów i dobrze wywiązywała się z założeń taktycznych. Zawodniczki KS AZS SMS II Junior Wrocław w dalszym ciągu atakowały bramkę rywalek. Najpierw Joanna Zalwowska strzałem z dystansu próbowała pokonać bramkarkę UKS Tygryski Świętochłowice, a następnie akcję wrocławianek strzałem wykończyła Joanna Olszewska, jednak ani jedno ani drugie uderzenie nie znalazło drogi do siatki rywalek. Obydwie drużyny od samego początku spotkania twardo walczyły o piłkę i nie brakowało ostrych starć na boisku. Po jednym z przewinień wrocławianek, zawodniczki UKS Tygryski Świętochłowice staneły przed szansą zdobycie bramki, jednak strzał na bramkę azetesiaczek nie sprawił żadnych problemów golkiperce AZS SMS II Junior Wrocław. Pomimo tego iż przyjezdne wyraźnie przeważały na boisku zdarzały się błędy, które mogły kosztować utratę bramki. W 29 minucie po błędzie w obronie Emilii Hnatów zawodniczka UKS Tygryski Świętochłowice znalazła się "sam na sam" z Aleksandrą Brzeziną jednak nie udało jej się skierować piłki w światło bramki. Wrocławianki po raz kolejny szybko odpowiedziały. Do piłki dopadła Kamila Czudecka, która świetnym prostopadłym podaniem uruchomiła Anitę Turkiewicz. Ta znalazła się "oko w oko" w bramkarką rywalek, jednak tym razem uderzyła w lewy słupek bramki. Chwilę później strzałem z 30. metra popisała się Karolina Przebierała. Piłka zmierzała w światło bramki, jednak bramkarka UKS Tygryski Świętochłowice w ostatniej chwili sparowała ją na rzut rożny. W 36 minucie azetesiaczki wreszcie dopięły swojego. Świetnym podaniem popisała się poraz kolejny Joanna Olszewska, która zagrała piłkę wprost na wychodzącą Anitę Turkiewicz, a ta bez problemu wpakowała piłkę do siatki i podwyższyła wynik spotkania na 2:0. Druga bramka dała więcej spokoju i pewności w poczynaniach na boisku drużyny wrocławskiej. Wrocławianki nie zeszły z tonu i dalej atakowały bramkę gospodyń. Już 3 minuty później kolejną szansę na podwyższenie wyniku miały podopieczne Damiana Rynio. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu pod bramką rywalek, do piłkę zagarnęła Karolina Przebierała, jednak uderzyła wprost w bramkarkę UKS Tygryski Świętochłowice. W 40 minucie lewym skrzydłem popędziła Natalia Piotrowska jednak po niedokładnym zgraniu z partnerką jej akcja została zatrzymana. Już minutę później azetesiaczki znów zagroziły bramce przeciwniczek. Mocnym uderzeniem popisała się Kamila Czudecka, jednak jej uderzenie zostało obronione przez golkierkę gospodyń. Kolejne bramki dla wrocławianek wydawały się tylko kwestią czasu. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy udało się zawodniczką KS AZS SMS II Junior Wrocław podwyższyć wynik spotkania na 3:0. Po kolejnym świetnym podaniu Joanny Olszewskiej w sytuacji "sam na sam", znów znalazła się Anita Turkiewicz i pewnym uderzeniem zaaplikowała bramkarce UKS Tygryski Świętochłowice trzecią bramkę, zaliczając zarazem klasycznego "hat-tricka". Warto podkreślić tutaj, iż wszystkie asysty przy tych bramkach zaliczyła świetnie dysponowana w tym spotkaniu Joanna Olszewska. Pierwsza połowa zakończyła się wiec dominacją na boisku zawodniczek z Wrocławia i pewnym prowadzeniem 3:0.

Druga część spotkania przyniosła trochę chaosu i rozluźnienia w ekipie KS AZS SMS II Junior Wrocław. Tuż po wznowieniu ze środka boiska zawodniczki UKS Tygryski Świętochłowice zagroziły bramce wrocławianek, jednak na posterunku było niezawodna Aleksandra Brzezina. W grę obronną wrocławianek wkradło się kilka niedokładnych zagrań. W 52 minucie obrończynie KS AZS SMS II Junior Wrocław nie popisały się i zawodniczka UKS Tygryski Świętochłowice znalazła się na dogodnej pozycji aby pokonać bramkarkę gości. W ostatniej chwili jej uderzenie zostało zablokowane przez defensorkę wrocławskiej drużyny - Karolinę Przebierałę. W 55 minucie znów zrobiło się gorąco pod bramką Aleksandry Brzeziny. Po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę drugi raz z siatki w tym spotkaniu musiała wyciągać golkiperka z Wrocławia. Bramka ponownie nie została uznana, ponieważ zawodniczka gospodyń znajdowała się na pozycji spalonej. Minutę później przyjezdne zaatakowały bramkę rywalek. Tym razem Marta Sokołowska zagrywała piłkę do Joanny Zalwowoskiej, a ta znalazła się na minimalnym spalonym. W 60 minucie kolejną prostopadłą piłkę zagrywała Karolina Przebierała, jednak napastniczka KS AZS SMS II Junior Wrocław - Laura Tokarz okazała się minimalnie wolniejsza od bramkarki gospodyń. Azetesiaczki odzyskały pewność siebie i spokój na boisku, jaki można było zaobserwować podczas pierwszej części spotkania. Były świetnie poukładane taktycznie i nie dawały rywalkom rozwinąć skrzydeł. W 68 minucie decydujący cios zadała Beata Rydlewska. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joanny Zalwowskiej i błędzie obrony UKS Tygryski Świętochłowice wpakowała piłkę do siatki ustalając, jak się później okazało, wynik spotkania na 4:0. Wrocławianki nie spoczęły na laurach i dalej atakowały bramkę rywalek. W 77 minucie doskonałą okazję miała Laura Tokarz jednak po uderzeniu piłka trafiła w słupek. Chwilę później znów ta sama zawodniczka znalazła się "oko w oko" z bramkarką UKS Tygryski Świętochłowice, jednak nie udało jej się wpakować piłki do siatki. Azetesiaczki pomimo wysokiego prowadzenia nie zwalniały tempa gry do końca i konsekwentnie realizowały założenia przedmeczowe. W 84 minucie nadarzyła się okazja aby podwyższyć wynik spotkania, po stałym fragmencie gry. Piłkę dośrodkowywała Joanna Zalwowska, jednak zabrakło dobrego wykończenia akcji ze strony napastniczek wrocławskiej drużyny. W 88 minucie swoją szansę na zdobycie bramki miała świeżo wprowadzona na boisko Klaudia Nadgłowska. Wrocławianka uderzyła z wysokości pola karnego, jednak piłka trafiła tylko w boczą siatkę. W ostatniej minucie spotkania znów błąd popełniła defensywa KS AZS SMS II Junior Wrocław. Lewym skrzydłem popędziła zawodniczka gospodyń, która została sfaulowana przez Annę Kornak. Uderzenie w kierunku bramki wrocławianek nie sprawiło żadnych problemów bramkarce. Ostatecznie po bardzo dobrej grze zawodniczek z Wrocławia mecz zakończył się wynikiem 4:0.

W następnej kolejne podopieczne Damiana Rynio zmierzą się z 1. FC AZS AWF Katowice II. Pierwsza potyczka tych drużyn zakończyła się podziałem punktów i remisem 3:3. Teraz zawodniczki z Wrocławia mają coś do udowodnienia sobie i rywalkom. W ostatnim spotkaniu pokazały, że stać je na wygrywanie wysoko i pewnie z mocnymi zespołami. Liczymy na kolejny dobry występ drużyny z Wrocławia i kolejne 3 punkty ! Już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie 12 kolejki II Ligi Kobiet grupy śląskiej - KS AZS SMS II Junior Wrocław vs. 1. FC AZS AWF Katowice II.

Spotkanie 11. kolejki II ligi kobiet - grupa śląska (19 kwietnia, godz. 14), Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka" ul. Bytomska 40, Świętochłowice:

UKS Tygryski Świętochłowice - KS AZS SMS Junior II Wrocław 0-4 (0-3)

AZS SMS Junior II Wrocław : Brzezina Aleksandra - Piotrowska Natalia, Hnatów Emilia, Przebierała Karolina, Grec Małgorzata (46' Parka Aleksandra) - Zalwowska Joanna, Sokołowska Marta, Tokarz Laura (78' Nadgłowska Klaudia), Olszewska Joanna (46' Kornak Anna) - Czudecka Kamila (46' Rydlewska Beata), Turkiewicz Anita